понедельник, 19 марта 2012 г.

воскресенье, 18 марта 2012 г.

Специфіка людських ресурсів

Специфіка людських ресурсів полягає в наступному:
по-перше. на відміну від машин і сировини, люди наділеніінтелектом і їх реакція на зовнішній вплив(управління) емоційно-опосередкована, ане механічна, а отже, процес взаємодії між організацією і співробітником є двостороннім.
по-друге, внаслідок наявності в людей інтелекту вони здатні до постійного удосконалення і розвитку.
по-третє, трудове життя людини в сучасному суспільстві продовжується 30-50 років, відповідно відносини людини і організації можуть мати довготроковий характер.
по-четверте, на відміну від матеріальних і природних ресурсів люди приходять в організацію свідомо, з певними цілями і чекають від організації допомоги для реалізації цих цілей. І остання, але не менш важлива особливість людських ресурсів полягає в унікальності кожної окремої людини.

за матеріалами сайту
http://www.hrm.ru

Варто погодитися з думкою автора, що Людський фактор - це сукупність соціальних, біологічний, психолічний властивостей людини, які проявляються у трудовій діяльності.Саме тому, аби досягнути ефективності виробництва, потрібно розпочинати з уваги до персоналу.

основні принципи управління персоналом

Французький адміністратор і дослідник Анрі Файоль(1841-1925), виділив основні принципи управління персоналом:розподіл праці, влада і відповідальність, дисципліна, єдність розпорядництва, єдність керівництва, підпорядкування індивідуальних інтересів загальному, винагорода, централізація, їєрархія,порядок,справедоивість, стабільність персоналу, ініціатива і єдність персоналу.
Дотримання цих принципів і нині розглядається в якості важливої умови успіху організації.
за матеріалами сайту www.hrm.ru

Соціально-психологічні аспекти крівництва

Відомий американський вчений Г. Емерсон ще в 1912 році сформував 12 принципів продуктивності праці, які не втратили свого значення і в наші дні. Він приділяв велику увагу підбору персоналу, вважав за необхідне управління ним. Емерсон немов передбачав в майбутньому появу професії менеджер персоналу: «Дуже важливо мати хоча б небагато спеціалістів, які володіють інтуїцією,спостережливість, розумінням, з одного боку, і всім багатством фізіологічних, психологічних і антропологічних наукових знань, з другого. Тільки такий спеціаліст може дати адміністрації і кандидату на роботу дійсно компетентну пораду,тільки він може вірно сказати, чи підходить кандидат на дану роботу».
за матеріалами сайту www.ioanna.info

среда, 14 марта 2012 г.

Фотовиставка

Підготовка майбутніх фахівців з менеджменту персоналу в університетах Великобританії як педагогічна проблема

Підготовка майбутніх фахівців з менеджменту персоналу в університетах Великобританії як педагогічна проблема

Трансформація вітчизняної вищої школи в європейський освітній простір зумовила появу нових вимог до професійної підготовки майбутніх фахівців економічного профілю та менеджерів з персоналу. У зв’язку з глобалізаційними процесами модернізація економічної освіти в Україні спрямована на підвищення академічної мобільності студентів за рахунок наближення змісту, технологій і методів навчання до тих, що поширені у країнах Європейського Союзу. Відповідно до прийнятих усіма 46 країнами – учасницями Болонського процесу правил в Європі створюється єдиний простір вищої освіти, на теренах якого взаємно визнаватимуться документи про вищу освіту будь-якої країни-учасниці. В цьому контексті корисним для України є вивчення досвіду прогресивних країн з метою запозичення позитивних ідей для модернізації підготовки майбутніх менеджерів персоналу.

Внесок бізнес-шкіл Великобританії у підготовці менеджерів

«Внесок бізнес-шкіл Великобританії у підготовці менеджерів
та керівників»

У Великобританії наявна велика кількість менеджерів і ця цифра постійно зростає. За найточнішими даними Ради з питань про видатні досягнення в галузі менеджменту та керівництва (CEML) є близько 4-4.5 мільйонів людей, котрих можна назвати менеджерами, багато з яких працює на невеликі компанії (Williams, 2001). Кожного року потрібно приблизно 400, 000 нових менеджерів, більшість з яких перекваліфіковуються з інших професій. У зв’язку з цим, існує постійна потреба забезпечувати сферу організацій управлінськими кадрами.
Те, що вимагається від сучасного менеджера також зазнало змін. Величезний обсяг літератури з менеджменту та керівництва окреслює головні завдання, які стоять перед менеджерами та керівниками сьогодні. Вони повинні забезпечувати ефективну діяльність організацій, в яких вони працюють, проте також повинні бути кваліфікованими у:
1. Створенні широкого бачення у середовищі, котре швидко змінюється.
2. Створенні мотивації персоналу та вмілому керуванні ним в умовах змін.
3. Впровадженні інновацій у сферах товарів і послуг та способах роботи.

Google Reader

Закладки

Користувальницький пошук

Оцінювання ресурсів Інтернету

Фонд Віктора Пінчука вносить вагомий внесок у розвиток нового покоління та гнобальну інтеграцію України. Сайт Фонду Пінчука